Poświęcenie nowego sztandaru

Radość i dziękczynienie…

W piątek 23 maja 2014 roku społeczność Szkoły Podstawowej  w Grabowie nad Prosną uczestniczyła w uroczystej Mszy św., by w roku jubileuszu pięćdziesięciolecia istnienia szkoły, dziękować Bogu za to, co się dokonało i uczestniczyć w jednym z najważniejszych wydarzeń – w uroczystości poświęcenia nowego sztandaru.

Na początku Eucharystii p. dyr. Beata Mikołajewska-Marczuk wraz z przedstawicielką Rady Rodziców p. Jadwigą Drozd, zwróciły się do ks. wikariusza parafii grabowskiej Michała Świgoniaka z prośbą o odprawienie Mszy św. w intencji całej społeczności szkolnej i poświęcenie sztandaru. Widniejące na nowym sztandarze hasła – Bóg, Ojczyzna, Edukacja – przypomniały o fundamencie ludzkich działań, o wartościach związanych z umiłowaniem własnej ojczyzny oraz o wartości i potrzebie edukacji, poprzez którą ma być kształtowana osobowość uczniów, a więc tych, którzy są podmiotem procesu wychowywania.

Ks. Michał  w wygłoszonym przez siebie kazaniu nawiązywał do wyżej wymienionych haseł ukazując dzieciom przede wszystkim potrzebę oddania się Bogu, zaufania Mu, by potem z Jego pomocą dbać o ojczyznę, o dom rodzinny oraz o własne kształcenie się i wychowanie.

Maria i Paweł Wawrzyniakowie